To nejlepší z Chorvatska karavany

To nejlepší z Chorvatska karavany

Trochu jiná zkušenost než s cestovní kanceláří Vás čeká, pokud vyrazíte do Chorvatska karavanem. Naši klienti pro Vás připravili pár tip na příjemný rodinný výlet.

1. – 2. den: Umag a istrijské zázemí

NEJLEPŠÍ KEMPY SEVERNÍ ISTRIE

Poté, co jste dorazili do Chorvatska, zamiřte k městečku Umag. Toto město je obýváno od římských dob, kdy jej římská aristokracie používala jako letní sídlo. Město zachovalo části obranných pevností , věží a může se pochlubit také renesančními a barokními domy a kostelem. Navštivte farnost Nanebevzetí Panny Marie nebo kostel sv. Pellegrina, zbytky římské vily Tiola na poloostrově Katoro nebo si jednoduše užijte jeden z mnoha sportovních a zábavných projevů.

Než budete pokračovat ve své cestě a vezmete svůj karavan na jih, doporučujeme návštěvu vnitrozemí Istrie. Silnice vás povedou nádhernou zelení poloostrova, údolím řeky Mirna, jejíž  kultivované vinice a pole olivovníků připomínají drsné ruce místních obyvatel. Dopřejte si přestávku v jednom z četných kopců se středověkými pevnostmi .

Návštěva některého ze středověkých měst nebude vůbec chybou, ale zejména doporučujeme navštívit Grožnjan a Motovun . Grožnjan je město umělců, kde se pravidelně konají koncerty a výtvarné projevy, a budete potěšeni jeho galeriemi a ateliéry (asi 20 z nich), kde se můžete dokonce podílet na umělecké tvorbě. Velmi podobný je Motovun, známý legendou obra Veli Jože, lanýžemi, filmovým festivalem a také dvojitým prstenem středověkých pevností.

Kempy Umag , Savudrija , Motovun a Novigrad

3. – 4. den: Poreč – ideální kombinace kultury a krásného pobřeží

NEJLEPŠÍ KEMPY V OKOLÍ POREČE

Vydejte se směrem na Poreč , ráno si dejte šálek kávy v jednom z módních barů v přístavu Poreč, poté se projděte po ulicích Poreče a nechte se odprat starými časy. Absolutní nutností je návštěva baziliky sv. Eufrazia, která je pod ochranou UNESCO. Bazilika je ojedinělá, protože si zachovala prvky svého interiéru i exteriéru a zůstala nezměněna již 17 století. Pokračujte dále a podívejte se na gotický pětiúhelníkový věže s reliéfem benátského lva na jeho přední straně, který se nachází na začátku hlavní ulice Decumanus , a protože už jste tady, jděte na Marafor , největší a nejstarší Porečské náměstí, ve tvaru obdélníkového římského fóra.

Doporučujeme strávit následující den na krásných plážích Poreč a odpoledne sjeďte směrem na Rovinj – použijte malebnou pobřežní silnici, která vás povede městy Vrsar a Funtana .

Kempy Poreč , Vrsar a Funtana

5. – 6. den: Lim Channel a Rovinj

NEJLEPŠÍ KEMPY V OKOLÍ ROVINJE

Na vaší cestě do Rovinje je nutná krátká přestávka v Lim Channel . Lim Channel je impozantní chráněný fjord, ve kterém se nacházejí farmy s rybami a mušlemi. Z nejvyššího bodu si můžete vychutnat nádherný výhled na pobřeží a les Kontija . Kupte si některé z četných suvenýrů, které vám toto krásné místo připomenou na dlouhou dobu po opuštění Istrie.

Rovinj, který mnozí z hostů považují za jedno z nejromantičtějších měst celého pobřeží Jaderského moře, vás dobytí malebnými uličkami a jedinečnou atmosférou a přijme vás stopy starověké Illyricum, římské a benátské doby, kdy přístav Rovinj byl jedním z nejrušnějších přístavů na Jadranu a Rovinj byl rybářskou supervelmocí.

Nenechte si ujít mírný výstup na kostel sv Eufemija postavený na příkladu kostela sv. Marka v Benátkách; navštivte 7 dveří města, které kdysi představovaly jediné vstupy do města ve vzdálených dobách, kdy byl Rovinj od moře oddělen od pevniny. Vrchol do mnoha obchodů se starožitnostmi a autentických hostinců podél nábřeží, a pokud jste milovníkem přírody, nenechte si ujít les lesů Zlatni rt . Večer doporučujeme procházku populární ulicí Grisia , plnou obchodů se suvenýry, uměleckých galerií a malých barů, což je pro turisty mekkou.

Kempy v Rovinji a Bale

7. – 8. den: Fažana, Brijuni a Pula

NEJLEPŠÍ KEMPY JIŽNÍ ISTRIE

Vemte své karavany směrem k Fažaně , malému rybářskému městu známému svou „ančovičkou a sardinkou“. Pokud jste tu náhodou ve správný čas, můžete se účastnit tříd solných ančoviček a sardinek, a pokud ne, bavte se s dalšími oblíbenými projevy, které se ve městě často konají.

Fažana je také výchozím bodem k návštěvě národního parku Brijuni , který je kromě bohaté flóry a fauny znám již řadu let jako každoroční místo setkávání mocných lidí na světě, zejména v době, kdy byl ostrov prezidentskou rezidencí.

Pokud po tolika přírodě vynecháte vzduch z města, jděte směrem k Pule , starému městu 3 tisíciletí s téměř 100 km krásného dobře členitého pobřeží. Nenechte si ujít návštěvu arény , jednoho z nejkrásnějších římských amfiteátrů na světě, pak chrámu svatého Augustuse , jakož i podzemních tunelů z rakousko-ungarské říše, když byl Pula důležitým obchodním a vojenským centrem. .

Pula, spolu s mnoha historickými památkami, nabízí mnoho možností zábavy pro mnoho různých chutí a zde si zde návštěvníci všech generací mohou užít svůj pobyt. Pro nejlepší pláže v této oblasti jděte od Pula na samý okraj istrijského poloostrova, kde se nachází park Rt Kamenjak. Čekají vás četné pláže s křišťálově čistou vodou!

9. – 10. den: Návrat do České Republiky