Nejvýhodnější půjčovna karavanů. Volné termíny!

Obytné vozy

Obytné vozy

Pohodlná rezervace vozu on-line z domova zde:

GiottiLine Therry 22

GiottiLine je oblíbenou klasikou na poli obytných vozů. Postaven je na pozvozku Citroenu Jumper a uspokojí i ty nejnáročnější milovníky caravnningu. Toto vozidlo je vybaveno manuální 6ti stupňovou převodovkou a pohodlným tempomatem. Posádka ocení nezávislé topení, WC, přední otočná sedadla, boiler, digestoř, LED osvětlení, USB, denní svícení, sprchu, markýzu, střešní okno a střešní zahrádku.

Podrobnosti

  • Počet osob: 6
  • Velikost: 10m²
  • Druh: Alkovna
  • Vybavení: Hasící přístrojKlimatizaceKuchyněPiknikový stůlPračkaSprcha & toaletaVodaWiFi zdarma

Zobrazit více


Obytné vozy pro Vaši bezstarostnou jízdu - pár užitečných rad

Naše vozy disponují dostatečným výkonem, dobře se řídí a zvlášť na dálnici Vám umožní svižné a příjemné cestování. Ať už jste v řízení obytného vozu nováčci, nebo zkušení řidiči, máme pro Vás několik následujících rad:

1.       Mějte na paměti, že obytné vozy jsou vyšší a širší než osobní auto. Proto dávejte pozor zejména při jízdě do zatáčky, sledujte kde je kraj vozovky a snažte se do zatáček si najíždět. Když budete přijíždět do kempu nespěchejte, sledujte různé větve, krajnici, sloupy, stromy apod. Cílem je nevyjet mimo vozovku a bokem nezavadit o nic, co je mimo ni.

2.       S výškou obytného vozu souvisí také výška a nosnost mostů, jejich konstrukce a světlost.

3.       Doporučujeme Vám s obytným vozem jet o 30 km/hod. pomaleji, než s osobním vozem. Samozřejmě zvažte Vaše řidičské zkušenosti a možnosti, jaké obytné vozy mají.

4.       Cestu si předem důkladně naplánujte. Odhadněte své řidičské schopnosti, zkušenosti a únavu. Je to trochu klišé si říci, že těžko na cvičišti – lehko na bojišti, ale i zkušení výletníci si cestu předem dobře plánují. Vyhnete se tak zbytečnému stresu, spěchání a nenadálým chybám, kterých byste se při jízdě v klidu nedopustili.

5.       Když pojedete po dálnici, doporučujeme Vám s obytným vozem jet 105 – 110 km/hod. Obytný vůz umí jet i rychleji, ale počítejte s bočním větrem. Ten Vás může překvapit nejen ve volné krajině, ale zejména při předjíždění kamionů, nebo autobusů.

6.       Při jízdě mějte všechna okna nástavby zavřená.

7.       Prosíme, nevjíždějte schválně do děr, vyhýbejte se výmolům a vyhýbejte se terénním nerovnostem. Vozidla jsou dobře servisovaná, ale rádi bychom je co nejdéle udržovali v dobrém stavu, aby mohly sloužit i dalším výletníkům.

8.       Motor automobilu nepřetáčejte. Obytné vozy mají 6 převodových stupňů. Řaďte jak se má. Čtvrtý rychlostní stupeň se dá řadit už při rychlosti 45 km/hod. Šestý převodový stupeň je určen pro ekonomickou jízdu, zejména na dálnici.

9.       V průběhu parkování je optimální požádat členy posádky, aby Vám ukazovali cestu, upozorňovali Vás na překážky, sloupy, stromy, krajnici, další vozidla apod.

10.   Dále Vás prosíme o šetrné zacházení s výbavou obytného vozu, nábytkem, šuplíky atd. Ovládání může někdy být jiné než doma – uzpůsobené pro cestování. Když nám zavoláte, rádi Vám operativně poradíme. Mějte prostě na paměti další výletníky, kteří mají obytný vůz objednaný po Vás.

11.   Když řídíte naše obytné vozy, platí pro Vás stejná pravidla silničního provozu jako pro ostatní řidiče. Ta se mohou v různých zemích mírně lišit, proto si místní pravidla před cestou prostudujte.

12.   Před jízdou je zakázáno požívat alkoholické nápoje a v případě nehody, kde byl naměřen alkohol neplatí pojištění – za škody v plné výši zodpovídáte sami.

13.   V obytném voze je zakázáno kouření – to se týká celé osádky vozu a celý jeho prostor – včetně nástavby.

14.   Pokud Váš obytný vůz opustíte, určitě zavřete střešní okna, dveře, nezapomeňte na klíče od vozu a nástavby. Při opuštění vozu vypněte funkce tlakové vody, vypněte všechna světla, zasuňte markýzu.

15.   V případě poškození vozidla ihned volejte místní policii a uvědomte také nás.