Půjčovna obytných aut

Půjčovna obytných aut

Půjčovna obytných aut

Půjčovna obytných aut

Půjčovna obytných aut. Proč ne? Dívejte se na hvězdy z vaší postele a při snídani sedejte v lese, zatímco sedíte u svého jídelního stolu! Poznávejte nová místa. Budete ohromeni tím, jak snadno najdete kvalitní a dobře vybavené kempy. Své dobrodružství můžete buď naplánovat v obytném automobilu předem, nebo se nechat inspirovat okamžikem. Z vysokého sedadla řidiče obytného vozu budete mít nejlepší výhled na silnici!

Půjčovna obytných aut Vás plně vybaví na Vaši cestu za zážitky. Podívejte se, jaké nabízíme obytné vozy kliknutím na odkaz. Na home-page a v menu najdete kompletní informace. Jsme půjčovna obytných aut NaVýpravu.cz a věříme, že s našimi službami budete plně spokojeni. A pro Váš zájem na této podstránce přinášíme:

13 tipů na perfektní výlet v obytném autě

Cestování obytným autem je stále populárnější. Jen když se podíváte na sociální sítě, uvidíte jak cestovatelé z celého světa brázdí Evropu ve svých obytných vozech a užívají si dovolenou kreativnějším způsobem, než je mezinárodní hotelový řetězec. Popularita obytných aut dává smysl. V těchto vozech jsou kuchyně, postele, jídelní stoly a celkově nabízí moderní luxus a svobodu pobytu v „divočině“ tam venku. Pokud ještě nejste úplně rozhodnutí, měli byste si tuto aktivitu hned zapsat na svůj bucket list. Naše půjčovna obytných aut Vás pro Vaše dobrodružství plně vybaví. Tady je 13 tipů, které Vám přinášíme pro plánování vlastního dobrodružství:

Řídit obytné auto může řídit skoro každý

Stačí Vám vlastnictví řidičského průkazu na osobní auto (tedy řidičského průkazu kategorie B) po dobu alespoň 3 roky a věk nad 21 let. Pokud splníte tyto podmínky, naše půjčovna obytných aut Vám ráda vozidlo půjčí. Obytná auta jsou pojištěna. Přesto však mějte na paměti jejich výšku, šířku a váhu. Jezděte opatrně, vyhýbejte se terénním nerovnostem, do zatáček si nadjíždějte, dávejte pozor na krajnice (zejména při zatáčení), stromy okolo vozovky, sloupy, kameny apod. Při jízdě v otevřené krajině, při předjíždění autobusů a kamionů dávejte pozor na boční vítr. Doporučuje se jezdit 20 – 30 km/hodinu méně, než s osobním autem. Při parkování je vhodné, aby Vás někdo z posádky navigoval a upozorňoval Vás na případné překážky.

Užívejte si svobodu

Plně využívejte nástavbu obytného auta k nocování. Máte k dispozici plně vybavený pohodlný hotelový pokoj. Travte noci v obytném autě. Vůz vám dává mobilitu, flexibilitu a svobodu. Pokud budete druhý den chtít navštívit další místo, není problém skočit za volant a vyrazit za dalším dobrodružstvím. Jste plně vybaveni.

Při jízdě a pěší turistice mějte otevřenou mysl. Pokud vidíte něco zajímavého, zastavte se. Pokud Vám Vaši noví známí z kempu řeknou o úžasném výletu, který podnikli předchozí den, nebraňte se neočekávanému a vyzkoušejte to také. Dopřejte si svobodu, kterou obytné auto nabízí.

Plánujte

I když se vám může zdát, že s obytným autem můžete kempovat kdekoli (naše půjčovna obytných aut Vám umožní, že disponujete ložnicí na kolech), je nejlepší svou cestu naplánovat předem. Na výletě je třeba trochu improvizovat, ale můžete se zbavit velkého stresu tím, že víte, kde můžete každou noc zaparkovat a v klidu přespat.

Pokud si nemůžete připravit přesný itinerář, zmapujte si alespoň možné zastávky na vaší trase. Jakmile budete mít tyto informace připraveny můžete vyrazit a zastavit tam, kde to pro vás bude v danou chvíli nejvhodnější.

Posádku obytného auta vybírejte důkladně

S posádkou obytného auta budete sdílet prostor po celou dobu výletu a těsnému kontaktu se nebudete moci vyhnout. Vezměte proto s sebou ty, které máte rádi. Partnerku, rodinu, dobré přátele. Pokud výběr posádky podceníte, raději doufejte, že se vám po cestě nepodaří „zakufrovat“ a nepřijdou deštivé dny.

Před odjezdem si připravte seznam výbavy

Než usednete za volant, připravte si seznam vybavení, které budete na cestách potřebovat. Něco z toho Vám poskytne naše půjčovna obytných aut. Seznam osobních potřeb je však pro každého jiný a až si uprostřed lesa uvědomíte, že nemáte ručníky, bude obtížné to na místě řešit.

Nezapomeňte na běžnou výbavu

Ano, budete mít dobré auto, které pro vás připraví naše půjčovna obytných aut. Nicméně se před odjezdem zamyslete nad tím, co odpovídá právě vašemu životnímu stylu a bez čeho se na cestě neobejdete. Několik návrhů: otvírák na konzervy, dětské utěrky, šampony, slušný nůž, prkénko, sáčky nebo nádoby na zbytky, malé koště a opalovací krém. Využijte svůj výlet na maximum a připravte si tyto věci na začátku, abyste se během výpravy už mohli jen soustředit na zábavu.

Naplánujte si jídelníček

Udělejte si před odjezdem malou přípravu. Spočítejte si, kolik jídel budete během vaší výpravy potřebovat a rozhodněte se, co budete chtít jíst. Vyberte pokrmy, které nejsou příliš náročné na přípravu, ale které máte zároveň Vy a Vaše posádka rádi.

Není potřeba mít úplně přesný jídelníček na každý den, ale dostatečné zásoby surovin Vám zajistí to, že nebudete muset jít hladoví do postele a budete se lépe probouzet do nového dne.

Na začátku cesty se vydejte do obchodu s potravinami s plánem v ruce. Na Vaší cestě určitě potkáte spousty místních obchodů, ale to nejnutnější prostě chcete mít s sebou. Ujistěte se, že Vám nic nechybí. Špekáčky prostě nemá každý rád bez dobré hořčice.

Zásoba jídla

Vzdálenější destinace a pobyt v kempu může znamenat, že v okolí nebude příliš mnoho supermarketů. Využijte výhody, že si můžete vzít zásoby jídla, které máte rádi s sebou. Po náročném treku lesem vaše tělo nebude zajímat nedostatek obchodů v okolí a bude rádo za doplnění kalorií a uhašení žízně. Než opustíte civilizaci, kupte si dostatek paliva a nejen toho pro automobil. Vždy se hodí nějaké pečivo, sýry, něco sladkého apod. Přibalte také jídlo, které si můžete vzít s sebou na turistické, cyklistické nebo vodácké výlety. Nezapomeňte také pamlsky pro nevyhnutelné pozdní noční táborové sezení podle vaší chuti.

Neberte s sebou zbytečnosti

Pamatujte, že máte k dispozici omezený prostor. Část výbavy pro Vás připraví už naše půjčovna obytných aut, avšak opravdu potřebujete mít s sebou troje plavky a čtyři mikiny? Nejprve si rozmyslete, co opravdu na výpravu potřebujete a co zpříjemní vaši cestu. Potom podle místa přibalujte další věci. Na výpravě se nechcete dokola prohrabávat věcmi, které nepotřebujete.

Vyberte si dobrý kemp

Obytné auto Vám dává velkou flexibilitu, přesto je potřeba dodržovat určitá pravidla. Vyberte si místo, nebo kemp, kde je povoleno zůstat přes noc. To je primárně závislé na místních nařízeních a pravidlech, takže se s nimi určitě nejprve seznamte.

Při hledání místa na přenocování mějte na paměti několik věcí. Spaní bude příjemnější, když si najdete vodorovné místo. Díky tomu se neprobudíte rozbití, převalení na jednu stranu obytného auta a peřina Vám nebude sklouzávat na zem. Snažte se také držet dál od jakýchkoli světel v kempu. Světla by Vám bránila ve výhledu na hvězdy a mohla by Vás v noci také budit. Snažte se v kempu najít to nejlepší místo, které je volné. Pokud je kemp na pláži, hledejte místo s výhledem na oceán. Pokud jste v horách, hledejte místo s průhledem na ně.

Kempy mají často rozmanité tvary a velikosti, takže se nemusíte bát chvíli hledat místo, které vyhovuje Vašemu vozu. Některé kempy mají stránky, které nabízejí fotografie a recenze, takže si můžete udělat výběr už předem přes internet.

Buďte organizovaní

Nepořádek vede ke stresu a ty zase ke zbytečným chybám. Na počátku výpravy najděte pro každou věc své místo. Na konci výpravy si zase všechno v klidu sbalte. A nezapomeňte, že budete řídit. Je tedy potřeba být v klidu a všechno křehké musí být na bezpečném místě.

Baterku mějte poblíž

I když jste v obytném autě, pořád jste mimo domov na dobrodružné výpravě. Udržujte baterku poblíž. Může se vám hodit při vašich nočních výletech na WC, do koupelny, nebo při zaznamenání zvuků zvířat v okolí vozu.

Najděte si svoje boty

Nejedná se o metaforu. Měli byste si vlastně plánovat, kam si budete v obytném autě ukládat svoji obuv. Pravděpodobně jste šplhali po skalnatém útesu, nebo jste procházeli písečnou dunou. Vaše boty jsou špinavé a špínu v posteli nechce mít nikdo. A jedna dobře míněná rada – při spaní držte boty daleko od hlavy.

Možná je však budete potřebovat v noci, takže si boty ukládejte stále na stejné místo. Vaše obytné auto zůstane čisté a ráno budete rádi, když boty budou tam, kde je čekáte.